Skip to main content
  • Western Union

Western Union

Przekazy zagraniczne WESTERN UNION

Bank Spółdzielczy w Wąchocku posiada w swojej ofercie  bardzo szybki, łatwy i dogodny sposób na przesyłanie  pieniędzy za pośrednictwem WESTERN UNION, w ramach międzynarodowej sieci placówek. 

szybkie przekazy zagraniczne - Western Union są:  

 -  niezawodne 
 

Każdego roku miliony ludzi korzystają z usług firmy Western Union w zakresie przekazów pieniężnych dla swoich bliskich w kraju, dla podróżnych w nagłych wypadkach lub w celu zabezpieczenia sprawnej działalności firm i przedsiębiorstw. Każdy przekaz pieniężny jest zabezpieczony przez światowej klasy komputerowy system bezpieczeństwa i może być zidentyfikowany za pomocą unikalnego numeru kontrolnego transakcji (MTCN) jak również specjalnego hasła wybranego przez Klienta.


-  szybkie


Pieniądze można otrzymać dosłownie w kilkanaście minut po ich wysłaniu. Western Union stosuje zaawansowaną technologię elektroniczną, która umożliwia natychmiastowe wypłacenie pieniędzy w ponad 190 państwach.


-  wygodne 
 

Przedstawicielstwa Western Union znajdują się tam, gdzie są najbardziej potrzebne, tj.: w bankach, placówkach pocztowych, aptekach, dużych sklepach spożywczych, na stacjach kolejowych, lotniskach oraz w innych miejscach. Przedstawicielstwami Western Union są także wszystkie: Centrala, Oddział i Punkt  Kasowy Banku  Spółdzielczego w Wąchocku. Sieć 100 000 przedstawicielstw Western Union jest największą na świecie siecią przekazów pieniężnych.

Pozwalają na:


OTRZYMYWANIE PIENIĘDZY


Po otrzymaniu powiadomienia od Nadawcy przekazu o dokonaniu przekazu w sieci Western Union należy zgłosić się do Centrali ,Oddziału lub Punktu Kasowego Banku lub do jakiejkolwiek innej agencji Western Union, wypełnić formularz „WYPŁATA" oraz przedłożyć dowód tożsamości.
 

Na formularzu powinny znaleź się następujące dane:

-  Imię i nazwisko Adresata,
-  Imię i nazwisko Nadawcy,
-  Numer telefonu Nadawcy,
-  Spodziewana kwota przekazu,
-  Miejsce nadania przekazu.


Wypłata przekazu następuje w PLN.
 

WYSYŁANIE PIENIĘDZY


Aby wysłać pieniądze wystarczy zgłosić się do Centrali Banku, Oddziału lub Punktu Kasowego, albo też do jakiejkolwiek innej agencji Western Union, wypełnić formularz „WPŁATA" oraz wpłacić kwotę przekazu i uiścić odpowiednią opłatę. Na formularzu powinny się znaleźć odpowiednie dane:

-  Kwota przekazu,
-  Imię i Nazwisko Adresata,
-  Imię i Nazwisko Nadawcy,
-  Miejsce przeznaczenia.


Po otrzymaniu Numeru Kontrolnego Transmisji (MTCN) od operatora - Nadawca sam powiadamia Adresata, np. telefonicznie o dokonaniu przekazu. Pieniądze będą dostępne w dowolnej agencji Western Union w ciągu kilkunastu minut od momentu nadania przekazu.